Kardeşlik Sofrası; Kağıthane’de İftar

15-06-2018

 

Onbir ayın Sultanı Ramazan-ı Şerife tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız bu ayda Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kağıthane Şubesi olarak Genel Başkanımız Sn.Adnan ŞAHİNLER’in olurlarıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar programlarımıza bu sene de devam ediyoruz. Her yıl yaklaşık 7-8 bin vatandaşımıza iftar yemeği verdiğimiz programlarımızda Rumelili  insanı düsturuyla geleneklerimizi yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in indiği rahmet, mağrifet ve bereket ayıdır. Allah’ın kullarına bir lütfu olan Ramazan ayı, tüm insanlığa rehber olarak gönderilen, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve içinde “Bin aydan daha hayırlı olan”, Kadir Gecesi’nin de içinde bulunduğu bereket ayıdır. Bizler dernek olarak, yemek yedirmenin çok sevap olduğu hele de oruçluya yedirmenin çok daha sevap olduğu bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak diğer  faaliyetlerimiz de olduğu tüm üye ve yöneticilerimizle insan odaklı çalışıyoruz.

Geleneksel hale getirdiğimiz, severek yenilen bu yemekler toplu olduğunda daha da lezzetli ve keyif verici oluyor. Çünkü iftar, kardeşliği, birlik ve beraberliği arttırır. İftar, kalpleri yumuşatır, bize israf etmemeyi öğretir.

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kağıthane Şubesi olarak bizler Ramazan ayının huzur ve mutluluğunu her daim sürdürmenin gayreti ile faaliyetlerimizi devam ettirmeyi amaçlarken, gelecek Ramazan Bayramınızı da en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

      

      

İLETİŞİM
Rumeli Türkleri Derneği
Kızılelma Cad. Şair Mehmet Akif Sk.
No:6 Fındıkzade-Fatih İstanbul
Tel: 0212 588 28 22
Tel: 0212 632 13 21
Tel: 0530 656 21 03
Fax: 0212 632 13 24
E-Mail : rumelidernegi1950@gmail.com