Yücel Şehitlerini Anma Töreni


  Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğimizin her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu Yücel Şehitlerini anma programı bu yılda 19 Mayıs 2017 Pazar günü Aksaray 19 Mayıs Tören Salonunda gerçekleştirildi.

Burs Başvurularımız Başlamıştır


Burs başvuruları 15 Eylül 2016 – 15 Ekim 2016 tarihleri arasında Dernek Genel Merkezine şahsen öğrencinin başvurması ile yapılır. Derneğimiz sadece Tıp – Hukuk – Siyasal Bilgiler ve Tarih Bölümlerine 1. sıınıftan başlamak kaydıyla burs vermektedir. Ara sınıflardan başvuru alınmamaktadır. Yabancı Uyruklu Öğrencilerde 1. sınıftan başlamak şartıyla bölüm ayırt edilmemektedir. Geçen dönem derneğimizden burs almaya … Okumaya devam et Burs Başvurularımız Başlamıştır

Yücel Şehitlerini Anma Töreni


Yugoslavya’da yaşayan Türklerin daha iyi haklara kavuşması için 2. Dünya Savaşı’nın o karanlık günlerinde ve daha sonrasında gayret gösteren Yücel şehitleri, vefat etmiş tüm Yücelcilerin ve tüm şehitlerimizin aziz ruhlarının şad olması için Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulularak bu sene de saygıyla anıldılar.

Üsküp, Koliçan Köyü Eğitim Yardımı


Makedonya,Üsküp, Aşağı Koliçan Köyünde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine 200 adet çanta ve kırtasiye yardımı derneğimiz tarafından ulaştırılmıştır.

Son Mülakat Listesi


7 Kasım 2015 Cumartesi günü saat 10:00 – 17:00 arası geçen sefer mülakata giremeyenlere ve yeni listede bulunanlara mülakat yapılacaktır. Bundan sonra başka mülakat yapılmayacaktır.

Burs Başvuru Sonuçları


İlk mülakatlar  28 – 29 Ekim  Çarşamba ve Perşembe günleri saat 10:00 ile  17:00  arasında dernek merkezinde yapılacaktır. Listelerde adı olup belirtilen tarihlerde mülakata gelecek olan öğrencilerin isimlerini kayıt ettirmeleri gerekmektedir. 0212 588 28 22 – 0212 632 13 21 (Önümüzdeki hafta bir liste daha açıklanacaktır.)